Druga edycja Bydgoskich Dni Projektowych za nami. Tym razem pod hasłem „Ciągłość” zaproponowanym przez kuratorkę wydarzenia Beatę Bochińską.
To było niesamowite doświadczenie zobaczyć, jak jeden z wątków poprzedniej edycji, związany z twórczością bydgoskiego artysty szkła Wiesława Krysiaka, materializuje się w postaci tematycznej, narracyjnej wystawy „Oczarowanie”. Konrad Kulczyński, twórca wizualny i kurator wystawy, podjął twórczy dialog z dorobkiem Wiesława Krysiaka. Tak rozumiemy ciągłość – jako nawiązywanie do tradycji wzorniczych i projektowych Bydgoszczy w nowoczesny, aktualny sposób.
Bydgoskie Dni Projektowe stworzyliśmy z Fundacja Bochińskich, której dynamiczny rozwój obserwujemy z radością oraz licznymi partnerami merytorycznymi i sponsorami. Po raz kolejny naładowaliśmy się pozytywną energią wolontariuszy, mieszkańców i mieszkanek Bydgoszczy oraz gości z różnych stron Polski, którzy uczestniczyli w aktywnościach festiwalowych. Cieszy nas pozytywny odbiór strefy dla rodzin z dziećmi i obecność w mieście w postaci konkursu „Piękna witryna”. Już teraz mogę obiecać, że będziemy wychodzić w miasto coraz odważniej. Bydgoskie Dni Projektowe to projekt pomyślany na lata, z potencjałem rozwoju i zachowania ciągłości działań. Praca nad festiwalem to intensywne miesiące przygotowań, często niewidocznej pracy, za które w szczególności dziękuję całemu Zespołowi Młynów Rothera.
Jesteśmy po drugiej edycji Dni Projektowych, ale wystawa „Oczarowanie” zostaje z nami do 31 stycznia 2024 roku. Zapraszam, chętnie Was ugościmy!
Sławomir Czarnecki, dyrektor Młynów